Moc naturalnych olejków, czyli pracaxi i inne oleje regenerujące włosy. Najlepsze produkty

Olejek do włosów pracaxi (czyt.: prikaksi) to jeden z bardziej nietypowych olejków do włosów. Jest bardzo unikalny i (niestety) nie jest ogólnie dostępny. Jego silne właściwości odmładzające i obecność unikalnego kwasu tłuszczowego (behenowego) sprawiają, że olejek pracaxi jest substancją wysoce pożądaną – zwłaszcza w produktach do pielęgnacji włosów. Jest to olejek o właściwościach hamujących procesy starzenia, świetnie pielęgnuje skórę głowy, a dodatkowo rewelacyjnie wygładza i nabłyszcza nawet wyjątkowo przesuszone i pozbawione blasku pasma.

Olejek pracaxi jest odpowiedzialny za regenerację i wzmocnienie włosów, a jego działanie daje się zauważyć już po pierwszej aplikacji oleju: włosy zyskują nawilżenie, stają się sprężyste i pełne witalności. Pracaxi działa szybko i bardzo skutecznie, pozostawiając włosy zdrowe i – przede wszystkim – piękne. Niestety ze względu na dosyć kłopotliwy proces pozyskiwania olejku (na około 200 kwiatów przypada tylko jeden owoc, z którego można wytworzyć olej) pracaxi jest produktem luksusowym i drogocennym.

Aby zregenerować włosy, nie trzeba jednak szukać w zakątkach internetu kosmetyków z olejkiem pracaxi. Bardzo wiele innych olejków wysokiej klasy i – co ważniejsze – o wiele łatwiej dostępnych wykazuje właściwości upiększające nawilżające i regenerujące włosy. W poszukiwaniu idealnych produktów zdecydowanie pomoże poniższe zestawienie: prezentuje ono kilka najwyższej klasy produktów stworzonych na bazie olejków do włosów. Dzięki nim pasma zyskają kondycję i zaczną rosnąć zdrowe, mocne oraz piękne.

NANOIL – olejek do włosów

Niezastąpiony olejek do włosów NanoilNanoil to doskonała mieszanka naturalnych olejków, wydana w 3-ch wersjach, aby jak najlepiej dopasować je do określonej porowatości (czyli struktury) włosów. Każda z trzech wersji różni się nieco doborem naturalnych olejków oraz składnikami odżywiającymi włosy. Ogółem przy tworzeniu Nanoil wykorzystano aż 16 wysokiej klasy olejów i wzbogacono je szeregiem substancji odżywiających i regenerujących włosy, przyspieszających ich wzrost oraz hamujących wypadanie. To sprawia, że Nanoil staje się wyjątkowym, niepowtarzalnym i innowacyjnym produktem do włosów, który deklasuje wszystkie inne dostępne na rynku kosmetyki stworzone na bazie olejków. Nanoil jest ponadto pozbawiony parabenów, silikonów oraz innych substancji mogących zakłócać naturalne funkcje skóry głowy lub wysuszać włosy.

KERASTASE ELIXIR ULTIME OLEO COMPLEXE

kerastase elixir ultime oleo complexeOlejek do włosów Kerastase jest bardzo dobrym eliksirem kondycjonującym włosy, upiększającym i ułatwiającym stylizację przesuszonych, puszących się pasm. W skład Kerastase Elixir Ultime wchodzi kilka olejków, do których należy m.in. omawiany, egzotyczny i prestiżowy olej pracaxi. Oprócz niego w produkcie znajduje się olejek arganowy (chroniący przed wysoką temperaturą suszarki), olej kameliowy (o działaniu antyseptycznym i wygładzającym), oraz olejek kukurydziany (o właściwościach nawilżających i łagodzących). Kerastase Elixir Ultime Oleo Complexe można stosować zarówno na suche, jak i wilgotne włosy jednak ze względu na obecność silikonów nie należy stosować go na skórę głowy. Oleo Comlexe aplikowany w niewielkich ilościach dobrze się wchłania i nie przeciąża włosów.

ALTERNA KENDI OIL – DRY OIL MIST FRIZZ CONTROL

Bamboo kendi oilAlterna to lekki olejek w atomizerze, przeznaczony do pielęgnacji i odbudowy pasemek, które puszą się, przesuszają w nadmiarze. Produkt został wydany w dwóch rodzajach, a jego bliźniaczą wersją jest nieco cięższa i bardziej gęsta, wyposażona w zakraplacz butelka. Alterna Kendi Oil Dry Oil w sprayu jest przeznaczony do włosów, które puszą się, ale jednocześnie łatwo je przeciążyć nieodpowiednią stylizacją. Zawarte w nim naturalne olejki do spółki z wyciągiem z liści bambusa sprawiają, że olejek ma silne właściwości odżywiające włosy. Olejek kendi zawiera wyciąg z męczennicy jadalnej (marakuja) oraz wyciąg z tungowca molukańskiego, które dbają o sprężystość i witalność włosów. Olejek jojoba ochrania i dba o włókna włosa. Alterna Kendi Oil można stosować wielokrotnie w ciągu dnia – zawsze wówczas, kiedy włosy zaczynają się nieestetycznie puszyć lub przesuszać.