Seria do włosów z olejkiem pracaxi od Cativa. Jak działa?

Olejek pracaxi jest egzotycznym przybyszem kosmetycznym, którego ojczyzną są tropikalne rejony Ameryki Południowej. Pochodzi z czystych, nieskażonych terenów świata. Wytłoczony na zimno olejek pracaxi dodany do produktów do pielęgnacji włosów jest antidotum na wszelkie problemy dotykające skórę głowy i włosy. Olej pracaxi to substancja wysokiej jakości. O jego prestiżu decyduje fakt, że jest delikatnym, szybko wchłaniającym się olejkiem, który nie obciąża włosów i nie zostawia na ich powierzchni tłustej warstwy.

pracaxi.jpgOlejek pracaxi jest wyjątkowy również dlatego, że zawiera duże stężenie kwasu behenowego, który ochrania włókno włosa i nadaje puklom niezwykły blask. Kwas lignocerynowy zawarty w olejku nie pozwoli kosmykom na utratę wody z wnętrza. Zadba o skórę głowy i wyreguluje procesy zachodzące na jej powierzchni. Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju pracaxi wzmocnią cebulki włosów i sprawią, że pukle przestaną wypadać. Z tego względu stanowi wyjątkowy i bardzo cenny składnik balsamów, odżywek, lotionów i szamponów do włosów.

Znajdziemy go m.in. w produktach firmy Cativa. Marka wydała całą serię produktów do włosów wzbogaconą w unikatowy olejek pracaxi. Produkty są organiczne, naturalne i estetycznie wydane (ciemne butelki opatrzone etykietami w delikatnych, pudrowych kolorach). W serii wzbogaconej olejkiem pracaxi odnajdziemy m.in. odżywkę do włosów, olejek ochronny do kosmyków, który może być stosowany zarówno na wilgotne, jak i na suche włosy, szampon do włosów z olejem pracaxi i andiroba, oraz zamkniętą w plastikowym słoiku maskę do włosów z pracaxi. Cała seria marki Cativa przeznaczona jest do wszystkich rodzajów włosów, w szczególności zaś do tych pozbawionych blasku i nawilżenia.

Olejek pracaxi, wspierany przez olej andiroba, zadziałają przeciwstarzeniowo na włosy i skórę głowy, przyspieszą ich wzrost i zapobiegną wypadaniu kosmyków. To seria kosmetyków do włosów, która nada się idealnie zarówno na lato, zabezpieczając pukle przed słońcem, jak i na czas ostrych mrozów, które również nie sprzyjają włosom, osłabiając ich cebulki.